V čem posíláme vaše balíčky? Aneb snažíme se šetřit životní prostředí

Vážení zákazníci,

napadlo nás poměrně důležité téma o kterém bychom vám chtěli napsat. Udivuje nás kolik odpadu - zejména plastového jsme nuceni sami třídit a recyklovat z dodávek výplňových materiálů, látek a dalších věcí, které od našich dodavatelů odebíráme. Do toho nám občas napíše zákazník, proč jsme nezabalili například bílou zavinovačku do igelitového pytle a posíláme ji jen v krabici, což nám přijde naprosto zbytečné. Zde bychom vám tedy rádi uvedli, v čem posíláme naše balíčky a proč.

Většinu našich výrobků, zejména kojící polštáře, zavinovačky, deky atd. posíláme ve 3 vrstvé krabici o různých rozměrech. Jedná se 100% recyklovatelnou 3vrstvou vlnitou lepenku s certifikátem FSC mix. Zásadně nebalíme naše výrobky do igelitových pytlů a sáčků, pokud to není nezbytně nutné. 99% objednávek chodí v pořádku s nepoškozenou krabicí. Pokud se krabice při přepravě poškodí a výrobek je ušpiněný, tuto záležitost samozřejmě řešíme výměnou nebo jinou dohodou ke spokojenosti obou stran. 

KK3-4

Metráž látek vám posíláme v krabicích, které nasbíráme sami od našich dodavatelů nebo věcí, které si v rodině sami zakoupíme. Proto vám může přijít krabice např. od elektra, bot a jiné. Vzhledem k tomu, že tyto krabice bychom jinak vyhodili, přitom mohou znovu posloužit a nenavyšovat tak produkci odpadu naší firmou, jsme se rozhodli je dále využívat k tomuto účelu. 

V případě, že je vaše objednávka metráže atd. malého rozměru a krabice je zbytečně velká, přijde vám balíček v tzv. flybagu - igelitové obálce. Přestože jsou igelitové obálky vyrobené z plastu, je jejich zátěž na životní prostředí relativně nízká. 70 % materiálu pochází z recyklátu a celá obálka se dá znovu recyklovat. Složení obálky je Polyethylen (ze 70 % recyklovaný) – síla 50my.

PLASTOVE-OBALKY

 

Nábytek a další produkty větší váhy posíláme v 5 vrstvé krabici se stejnými parametry jako u krabic 3 vrstvých viz výše.

 

Nechceme produkovat více obalového odpadu a zatěžovat životní prostředí více než je nutné. Proto prosím tento článek vezměte v potaz před tím, než u nás uděláte objednávku.

 

Chráníme planetu pro naše děti a věříme, že vy budete také.

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení