Jak zavinout miminko, aby bylo spokojené?

Proč se miminka zavinují?

Zavinování miminek už znaly naše maminky, babičky i prababičky. Zabalily je do plédů, polštářů i krásně ušitých zavinovaček. A proč miminko zavinout? Důvodů je několik. Zavinovačka je praktický pomocník, který vám pomůže novorozence lépe vzít do náruče, udrží nezbytné teplo, uklidní plačící miminko, zabrání poškrábání a nekoordinovanému pohybu ručiček a především zajistí pocit bezpečí.

Jak správně miminko zavinout?

Pokud se rozhodnete své miminko zavinovat, čiňte tak už od narození. Už v porodnici se z vašeho novorozeňátka stává krásný „zamotaný” uzlíček. Své děťátko do zavinovačky ukládejte vždy na záda a v prvních týdnech jeho života schovávejte i ručičky (z důvodu nekontrolovatelných pohybů a poškrábání). Takto uložené miminko má pocit bezpečí a je klidnější. Volnější prostor ponechejte v dolní části pro nohy, zvláště při potížích s vývojem kyčlí (je vhodné se poradit s pediatrem). Později, až miminko povyroste, můžete zavazovat už volněji, aby těsnější úvaz neomezoval v pohybu. Už se vaše miminko přetáčí na bok a bříško? To nastala doba, kdy už vaše děťátko není třeba zavinovat (také z bezpečnostních důvodů, aby při otočení nepřitisklo obličej do postýlky či polštářku).

Zavinovačky Mimoušek pro vaše miminko

Vhodný materiál pro zavinovačky je ten, který nebude dráždit citlivou dětskou pokožku a bude prodyšný, aby nedocházelo k přehřátí miminka. Každé miminko si zaslouží to nejlepší, a proto Mimoušek nabízí kvalitní zavinovačky. Vybrat si můžete luxusní péřovou zavinovačku, vyrobenou z prémiové látky snímatelného potahu z minky, velvetu nebo bavlny s výplní z husího peří, které miminku zajistí teplo. 

Krásná, praktická a univerzální, vhodná k zavinování miminka po celý rok je Mimouškova mušelínová zavinovačka.

Lehká, kvalitní z bavlněného plátna nebo z vafle 100% bavlny je příjemně hřejivá zavinovačka, která zajistí vašemu miminku pohodu po celý rok. Lze ji využít i jako podložku či dečku. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení