Vážení zákazníci, rádi bychom vás upozornili na DOVOLENOU v týdnu od 1.7. do 10.7.2022 V tomto týdnu přijaté objednávky budou odesílány až po dovolené. POZOR! Může tedy dojít k delší dodací době. Pokud potřebujete objednávku z vážných důvodů brzy využijte zákaznické podpory formou e-mailu. Zákaznická podpora bude fungovat omezeně. Upřednostňujeme e-mailovou komunikaci na objednavky@mimousek.cz. Děkujeme za pochopení.

Jak kojit v sedě? Poradíme vám!

Jak kojit v sedě? Poradíme vám, jak na to a na co si dát pozor

Kojení je přirozená a ta nejlepší výživa pro vaše miminko. Mateřské mléko obsahuje všechny důležité živiny, které děťátko potřebuje pro svůj zdravý vývoj. Je to také čas, kdy jste s miminkem v těsném kontaktu a už od prvního přiložení si navzájem utváříte citové pouto. Aby tento společně strávený čas byl chvílí pohody, je zapotřebí uložit sebe i mimiko do pohodlné polohy. Jednou z nich je poloha v sedě.

Jak kojit miminko v sedě s kojicím polštářem?

Řeknete si, posadím se na židli, do křesla či na gauč, miminko si vezmu do náruče a přiložím ke kojení. Ale i kojení v sedě s pomocí kojicího polštáře má několik poloh. Tou nejpřirozenější, klasickou polohou je ta, že kojicím polštářem ovinete svůj pas a miminko položíte na polštář na bok. A děťátko se může přisát k bradavce.

Při další pozici, zvané kolébka, můžete kojicí polštář umístit podél vašeho předloktí, na které si položíte miminko a zároveň mu budete podpírat rukou ramínka a prsty hlavičku. Nožičky děťátka jsou podél vašeho boku. 

Své miminko můžete také například držet pravou rukou a přitom kojit z levého prsu. Současně kojicí prs podpíráte tou rukou, kde se vaše miminko přisálo k bradavce. Tato pozice se nazývá boční fotbalové držení miminka. 

Jste-li po císařském řezu, uvelebte se do polosedu s podloženými nohami, například polštářem ve tvaru válce. Děťátko budete držet přirozeným, klasickým způsobem. Aby však tlak na jizvu nebyl příliš velký, vložte mezi sebe a děťátko kojicí polštář.

Mimoušek myslí na vaše pohodlí

Při kojení si vy i vaše miminko zasloužíte co nejvíce pohodlí a relaxace. Využijte k tomu multifunkční kojicí polštáře Mimoušek. Tento všestranný polštář, kojicí a současně těhotenský, dokáže předcházet bolestem zad před i po narození miminka. Krásné, funkční a kvalitně ušité kojicí polštáře Mimoušek jsou tím pravým komfortem pro vás.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení