Jak se starat o péřový polštář, přikrývku a zavinovačku

Jak se starat o péřový polštář, přikrývku a zavinovačku

Jak se starat o péřový polštář, přikrývku a zavinovačku

Pro kvalitní spánek dětí i dospělých je důležitá nejen postel, postýlka a matrace, ale také kvalitní polštář a přikrývka. A v čem spát, je podstatné. Miminko se zase bude dobře cítit v načechrané péřové zavinovačce. Pro nás všechny příroda nabízí úžasný přírodní materiál do polštářů a přikrývek, a tím je peří. Už naše babičky věděly, že je peří tou nejlepší izolací s výbornými vlastnostmi. Jak se starat o péřové věci, aby vám vydržely hodně dlouho?

Prát či neprat doma výrobky s peřím? Poradíme vám!

Péřové peřiny, polštáře i zavinovačky skvěle tepelně ochraňují, jsou vodoodpudivé, lehké a příjemně měkké. Ale ani ten nejkvalitnější péřový výrobek nevydrží navěky. Časem je plný prachu a roztočů, které mohou způsobit alergie. Proto potřebuje ošetřování, které je z hygienických důvodu opravdu nezbytné. Péřové věci prát doma v pračce není zcela vhodné, přesto možné. Důležitá je velikost pračky a výkonnost motoru, neboť prachové peří nasákne hodně vody, a tím pádem se zvýší jeho hmotnost. Pamatujte, že péřový výrobek, který vložíte do bubnu pračky, musí mít dostatek prostoru, aby se mohl volně pohybovat. K praní zvolte vhodný program i prací přípravek. 

Nezbytným doplňkem vaší péče o péřové přikrývky, polštáře a zavinovačky by měla být sušička, neboť v ní se výrobky stále pohybují a nedochází ke slepení a ztrátě vlastní, jako kdyby se sušily jen tak volně na sušáku. Taktéž nezapomeňte na správně zvolený program, který peří vysuší a příjemně načechrá. 

Pokud nemáte odvahu prát péřové věci v pračce, a to vám také doporučujeme, využijte služeb čistíren. Ty vaše péřové lůžkoviny i zavinovačku pro miminko odborně vyčistí. 

Za vaši péči se vám péřové výrobky odmění

  • Pravidelně péřový polštář, přikrývku, zavinovačku i oblečení větrejte, načechrávejte a uchovávejte v suchu. 
  • Vyvětrejte péřové výrobky na mrazu, ten roztoči nemají rádi. Opakem jsou sluneční paprsky, které jim svým teplem vyhovují. 
  • Neskladujte v uzavřených a kompresních obalech, ale pouze v prodyšných. 
  • Častým praním v pračce a sušením v sušičce může peří ztratit svoje skvělé vlastnosti, raději využijte čistírnu, kde vám také poradí frekvenci údržby.
Jak se starat o péřový polštář, přikrývku a zavinovačku

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení